Řečníci

Simon Swift DVM

ECVIM Dip kardiolog -
 Simon Swift DVM

Dr. Simon Swift vystudoval univerzitu v Cambrige. Nejdříve začal pracovat ve smíšené praxi, než se přesunul do praxe pro malá zvířata. V roce 1990 získal certifikát RCVS pro kardiologii. Byl poradcem britského klubu plemene Cavalier King Charles Spaniel a v letech 1990 až 2014 pomáhal s problematikou degenerativní choroby chlopní. Poté se stal spolumajitelem praxe pro velká a malá zvířata v Manchesteru, která byla referenční pro kardiologii. Simon získal svůj evropský diplom v kardiologii na základě programu a pobytu na univerzitě v Liverpoolu a poté přešel do soukromé praxe v Británii.

V roce 2014 se  vrátil do akademického prostředí, aby vyučoval na Floridské univerzitě, kde působil jako šéf kardiologie, tak i jako zástupce šéfredaktora JVIM a jako lékařský ředitel. Vedl také výzkumný program pro operace s otevřeným srdcem k operaci vady mitrální chlopně, který byl ve spolupráci s týmem na japonské klinice Jasmine doktora Uechiho.

Simon se v roce 2021 přestěhoval do Velké Británie spolu se svou manželkou Lisou, balónkem posedlou borderkou Milly a velkou kočkou Florencii, která bývala ve výzkumu.

Nyní je vedoucí kardiologie ve Willow Referral Centre uprostřed Anglie.

Přednášejícím na:

17. 9. 2022 09:30 - 10:20
Intervenční kardiologie
17. 9. 2022 10:20 - 11:30
Vzácné vrozené vývojové vady srdce a cév